Napirend, hetirend

Napirendünk ismérvei:

• A gyermeki szabadságot tiszteletben tartja.
  • Tekintettel van a helyi szokásokra, igényekre.
  • Minden gyermek sajátos életritmusa belefér.
  • Alkalmas arra, hogy a gyermekek egyéni szükségletei kielégítést nyerjenek.
  • Folyamatosság jellemzi (minimális a várakozási idő).
  • Rugalmas (van lehetőség a váratlan eseményekre, igazodik az évszakok adta sajátosságokhoz).
  • Harmonikus arány van a tevékenységek között.
  • Lehetőséget ad a szabad játék kiteljesedésére.
  • Mozgásigényük kielégítésének teret ad.
  • Az óvodai élet egészében lehetőséget ad az elmélyült tevékenykedésre.
  • Nyugalmat, kiegyensúlyozott légkört, értelmes fegyelmet teremt.

Hetirendünk nem napokhoz kötött tevékenységeket jelent, hanem egy-egy téma köré csoportosított ismeretek, tapasztalatok, élmények feldolgozását segítő párhuzamos tevékenységek rendszerét.

Ennél fogva nincs „kőbe vésett” hetirendünk, gyakorlatilag csupán az irányított mozgásos tevékenységek időpontja meghatározott, a tornaszoba használata miatt.

A tervezett foglalkozások időpontja nem minden esetben határozható meg egy konkrét napban, mivel az élményeket, tapasztalatokat, ismereteket egy-egy környezeti téma köré csoportosítva, azt körbejárva komplexen dolgozzuk fel a különböző foglalkozási területeken keresztül.

A választhatóság elve szerint naponta lehetőségük van a gyermekeknek az éneklésre, verselésre, mesélésre, anyanyelvi játékokra, mozgásra és művészeti tevékenységekre egyaránt.