Kezdetektől napjainkig

Intézményünk 1979-ben épült, a gyermekek nevelése egy feladatellátási helyen, két óvodai csoportban történik.

A Szentpéterúri Mazsola Óvoda elnevezést 2015-ben vettük fel.
Olyan nevet akartunk választani, amely illik hozzánk, jelentéssel bír ránk nézve.
Gyermekeink nagy kedvence Bálint Ágnes Mazsolája, az esendő, gyakran hibázó kismalac, akit végtelen türelemmel és szeretettel nevelget Manócska.
A mi gyermekeink is olyanok, mint Mazsola. Hangosak, erős a birtoklási vágyuk, sokszor teszik próbára türelmünket. Ám egyszer csak azt vesszük észre, hogy „beletörlik az orrukat a nadrágszárunkba”, mert minden mögött ott van végtelen szeretetéhségük.

2010-ben – egy sikeres pályázatnak köszönhetően – kívül-belül megújult az óvoda.
A sátortetős, napsárgára színezett épület harmonikusan illeszkedik a környezetébe.
Megszépültek a csoportszobák, teljes burkolatcsere valósult meg a kiszolgáló helyiségekben, valamint fejlesztő szobák kaptak helyet az emeleti részben.
Az épületet körülölelő udvarunk árnyat adó fákkal biztosítja a kellemes hőérzetet nyáron is.
A gyermekek mozgásigényét kielégítő, sok-sok udvari játékunkat a Magyar Falu Program keretében elnyert pályázatunknak (2020) köszönhetjük.

2017-ben főzőkonyhával, majd egy évvel később, 2018-ban mini bölcsődei csoporttal bővült az intézmény szervezete.
A főzőkonyha külön telephelyen üzemel. A bölcsődét a használaton kívüli óvodai csoportszobából alakítottuk ki, melyben hét kisgyermek bölcsődei gondozása-nevelése vált lehetővé.

Intézményünk ezen időponttól viseli a Szentpéterúri Mazsola Óvoda-Bölcsőde megnevezést.