Hírek, információk

A mini bölcsődei ellátás igénybe vételének rendje

Mini bölcsődénkbe a kisgyermekeket másfél éves koruktól vesszük fel, és addig vehetik igénybe az ellátást, amíg a harmadik életévüket be nem töltik.
Amennyiben a gyermek még nem érett az óvodai nevelésre, a negyedik életévét követő augusztus 31. napjáig tovább gondozható a bölcsődében.

Mini bölcsődénkbe a felvétel önkéntes, kérelemre történik, melyet a törvényes képviselő terjeszthet elő.

A felvétel rendje

A bölcsődei felvételi kérelmet az intézményvezetőhöz kell személyesen benyújtani.

A kérelemhez szükséges dokumentumok:

• a gyermek TAJ kártyája, lakcímkártyája, születési anyakönyvi kivonata, egészségügyi/oltási könyve
  • a szülők személyes adatait tartalmazó okmányok
  • tartós betegség esetén szakorvosi igazolás
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek esetén az erről szóló határozat, valamint a hátrányos/halmozottan hátrányos helyzetről a jegyzői határozat
  • tanulói jogviszony esetén az oktatási intézmény által kiállított iskolalátogatási igazolás
  • az illetékes munkaügyi központ igazolása a munkaerő piaci képzésen való részvétel idejéről
  • a szülő betegsége esetén a háziorvos/szakorvos által kiállított igazolás
  • az ellátás indokoltságát igazoló gyermekorvos igazolása
  • sajátos nevelési igényű gyermek esetén a Pedagógiai Szakszolgálat szakértői véleménye
  • a gyermekorvos/háziorvos igazolása arról, hogy a gyermek egészségi állapota alapján bölcsődében gondozható (beszoktatás első napján azzal kell jönnie!)

A bölcsődei ellátás igénybe vételére – a felvételi kérelem pozitív elbírálását, a kötelező és aktuális mellékletek hiánytalan meglétét követően – a szülő és a bölcsőde között létrejött megállapodás megkötése után van lehetőség.