Kedvezményes étkezés

Óvodánkban napi háromszori étkezést biztosítunk a gyermekeknek.
A 9/2022. (VI.30.) önkormányzati rendelet értelmében az étkezésért fizetendő térítési díj összege: 384 Ft + ÁFA (488 Ft/nap)

Mini bölcsődénkben napi négyszeri étkezést biztosítunk a kisgyermekeknek.
A 9/2022. (VI.30.) önkormányzati rendelet értelmében az étkezésért fizetendő térítési díj összege: 332 Ft + ÁFA (422 Ft/nap)

A fenntartó által megállapított térítési díjból az óvodás és bölcsődés gyermek szülőjét a gyermekek védelméről szóló és az érvényben lévő költségvetési törvény alapján 100%-os kedvezmény illetheti meg.

A kedvezményre való jogosultságot és a jogosultság változását a szülőnek jelenteni és igazolni kell.

A gyermekek közül kik jogosultak ingyenesen étkezni?

• a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők,
  • a tartósan beteg vagy fogyatékossággal élők,
  • azok, akiknek a családban nevelkedő testvére – függetlenül az életkorától – tartósan beteg vagy fogyatékos,
  • akiknek a családjában három, vagy több gyermeket nevelnek,
  • akiknek a nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság,
  • akiknek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett, azaz nettó összegének 130%-át.

A kedvezmények igényléséhez szükséges nyilatkozatokat a nevelési év kezdő napjáig kell leadni az óvodában.

Az étkezési térítési díjak befizetésére vonatkozó rendelkezések
(azokra vonatkozik, akik nem jogosultak a kedvezmények igénybe vételére)

• Az étkezési térítési díjat adott hónapra, a következő hónap 10. napjáig kell kifizetni, a főzőkonyhán megtalálható élelmezésvezetőnél.
  • Az igazolt, illetve bejelentett hiányzások miatti különbözetet utólag, a következő hónapban korrigálja az élelmezésvezető.
  •  Hiányzás esetén az étkezés reggel 8 óráig mondható le, személyesen, vagy telefonon.
  • Be nem jelentett, vagy későn bejelentett hiányzás esetén a szülő a térítési díj visszafizetésére nem tarthat igényt.